دسته‌بندی نشده

آشنایی با انواع گزارشات مالی در نرم افزار حسابداری نوین پرداز

انواع گزارشات مالی در نرم افزار حسابداری نوین پرداز

گزارشات مالی از مهم ترین مواردی هست که در سیستم حسابداری اهمیت زیادی دارد. هر نرم افزار حسابداری باید اطلاعات موجود در رابطه با عملیات مالی و رویدادهای دارای اثر مالی بر یک بنگاه اقتصادی به خوبی گزارش دهد. تصمیم گیری آگاهانه در مدیریت هر کسب و کار بر مبنای همین گزارشات حسابداری جامع شکل خواهد گرفت. نرم افزار حسابداری نوین پرداز امکانات متنوع و کاربردی بسیار زیادی دارد. یکی از امکانات کاربردی نرم افزار نوین پرداز قسمت گزارشات حسابداری برنامه می باشد که شامل 5 بخش اصلی است.

گزارشات اسناد حسابداری،صورت معاملات فصلی و گزارشات کلی حساب ها

گزارشات اسناد حسابداری: یک گزارش جامع و کاربردی از نمایش لیست تمام اسناد حسابداری [ در این فهرست هر دسته در یک سطح نمایش داده می‌شود ] به همراه تاریخ، نوع سند( اتومات یا عادی ) و وضعیت سند( دائم یا موقت )

گزارش کلی حسابها: یکی از گزارشات فوق العاده روان و عمومی نرم افزار نوین پرداز می‌باشد. در این گزارش لیست تمام حسابها در تمام سطوح 3گانه حساب نمایش داده می‌شود و کاربر حق انتخاب حساب را جهت گزارش گیری دارد.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید
برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید

گزارشات دفاتر کل و معین

دفتر کل

حساب کل مهمترین سطح از حساب ها می باشد و در تمام کدینگ های نرم افزار های  حسابداری استاندارد وجود دارد. هیچ سیستم مالی دستی و یا کامپیوتری نیز وجود ندارد که حساب کل در آن تعریف نشده باشد. در نرم افزار حسابداری نوین پرداز سطح حساب کل (سطح دوم حساب ها)دارای 4 رقم می باشد(طول کد حساب) با توجه به اینکه این سرفصل از حساب باید در دفاتر قانونی ثبت شود(دفتر کل) تعریف  اصولی این سطح  حساب بسیار مهم است. تعریف کدینگ حساب کل باید به نحوی باشد که بتوانیم تمام گزارشات مورد نیاز اداره دارایی را از نرم افزار استخراج کرد. تراز کل، دفتر کل و سایر گزارشاتی که در سطح کل از نرم افزار حسابداری  نوین پرداز استخراج می شود.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید

دفتر معین

برای ارائه گزارشات مدیریتی مالی و فروش به افراد درون سازمانی عموما، گزارش در سطح معین ارائه می‌نمایند. چرا که افراد درون سازمان بیشتر نیاز به گزارشات جزئی تر دارند. وقتی حساب سطح کل  بصورت ریز یا جزء ارائه می شود در واقع معین حساب گزارش شده است.

برای تمام حسابهای کل حساب معین وجود دارد و در واقع حساب معین به واضح کردن حساب کل می‌پردازد.

مجموعه گزارشات حساب های تفصیلی (تفکیکی، تجمعی، تفصیل به معین و معین به تفصیل)

گزارشات متنوع و قابل انعطاف از حسابهای سطح تفصیلی مجموعه با انتخاب همه یا محدوده ای از معین ها بر حسب فیلتر تاریخ

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید
برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید

دفتر روزنامه، دفتر روزنامه در سطح کل

دفتر روزنامه ریز گردش رویداد های مالی طی اسناد را به عهده دارد، گزارش دفتر روزنامه جزء گزارشات استاندارد اداره دارایی می‌باشد.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید

گزارشات مرور حساب ها(تراز حساب ها)، ترازنامه و صورت سود زیان(گزارشات مالی اساسی)، انواع گزارشات نموداری

در این بخش به منظور تهیه تراز آزمایشی حساب ها در سطح ( کل، معین، تفصیل ) استفاده می‌گردد. لازم به ذکر است، در صورتی که تراز از همه حسابها سیستم مالی نباشد، مانده بدهکار و بستانکار لزوماً تراز نخواهد بود.

ترازنامه(بیلان)

یکی از صورت های مالی اساسی هست، که وضعیت مالی یک بنگاه اقتصادی در یک زمان مشخص نمایش می‌دهد.

صورت سود و زیان

چگونگی و نتیجه فعالیت های یک بنگاه اقتصادی را طی یک دوره مالی نمایش می‌دهد.

برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید
برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید

با توجه به تقاضای مکرر کاربران نرم افزار، در مقالات بعدی بخش های مختلف گزارشات حسابداری به تفصیل توضیح داده خواهد شد. با ما همراه باشید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *